ČT hlavní mediální partner festivalu Mezi ploty

24. května 2007 v 19:08 | Martin Krafl |  Televize
TISKOVÁ INFORMACE
24.05.2007

ČT hlavní mediální partner festivalu Mezi ploty
Česká televize je již tradičně hlavním mediálním partnerem festivalu Mezi ploty. Od dubna vysílá spotovou kampaň, která upozorňuje diváky na tuto kulturní událost a zve k její návštěvě v Brně, Plzni a v Praze.
Aktuální informace o festivalu budou průběžně přinášet také pravidelné zpravodajské a kulturní pořady ČT.
Divadlo, hudba, výtvarné umění jsou oblasti, které pomáhají rozvíjet vnitřní chápání vlastních prožitků zdravých i nemocných lidí. Festival je významný svým úsilím bourání předsudků o péči o psychicky nemocné a izolované občany.
Pražská část festivalu se uskuteční v areálu psychiatrické léčebny v Bohnicích ve dnech 26. - 27. května 2007. V průběhu dvou dnů vystupuje na patnácti scénách více než sto padesát umělců a souborů z řad profesionálů, amatérů a zdravotně postižených.
Součástí festivalového programu festivalu je i stan České televize, ve kterém budou promítány dokumenty České televize. Promítání je tematicky zaměřeno na různé společenské jevy a fenomény, které mají vliv na kvalitu prožitku, vytváření životních hodnot a integraci jednotlivce do společnosti. Návštěvníci tak mají možnost zhlédnout nejen dokumenty o kriminalitě mládeže, skrývaném problému týrání dětí, o lidech, kteří se stali závislí na dobročinnosti svých bližních, ale také například o tom, jakou šanci dávají české školy na vzdělání zdravým i postiženým, proč narůstá počet pacientů v psychiatrických ambulancích a že deprese není jen špatná nálada ale závažný stav, který je třeba léčit.

Více informací: www.meziploty.cz
Martin Krafl
Tiskový mluvčí ČT
Tiskové informace ČT
jsou převzaté s povolením autora
Martina Krafla
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.