Požár seníku v obci Břilice

3. června 2011 v 13:51 |  ZPRÁVY
TŔEBOŇ, BŘILICE - (31. května 2011) Krátce po půlnoci byl na Krajské operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje ohlášen požár seníku obci Břilice. K zásahu vyjela jednotka profesionálních hasičů z požární stanice Třeboň, následně pak jednotky SDH obcí Třeboň - Branná, Břilice a Lomnice nad Lužnicí.
Jako první na místo dorazila profesionální jednotka těsně následována jednotkami dobrovolnými. Průzkum místa události ukázal, že se jedná o ocelový seník o rozloze 55 x 10 m. Hasiči okamžitě započali s lokalizací a likvidací požáru. V 00:40 hodin velitel zásahu nahlásil lokalizaci požáru. V 5:40 hodin byla jako posilová jednotka na místo události povolána jednotka profesionálních hasičů z požární stanice Jindřichův Hradec. Likvidaci mimořádné události hasiči prováděli s pomocí 5 cisteren a dalších 6 vozů požární techniky. V současné době stále probíhají dohašovací práce.
Předběžná výše škody na majetku byla vyčíslena na Kč 1 700 000,--. Příčina vzniku požáru je předmětem šetření, které bude probíhat v následujících dnech.
Lenka Křížová
HZS Jihočeského kraje
foto: HZS Jihočeského kraje
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.